Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów u dziecka?

Witam, mam na imię Kasia i jestem mamą synka, który dziś kończy 8 m-cy. Od kilku dni zauważyłam, że bardzo mu wypadają włosy, od urodzenia ma bardzo dużo włosów. Kiedy rano się budzi w łóżeczku jest pełno włosków, wypadają nawet przy czesaniu miękką szczoteczką i po przejechaniu ręką po główce. C hciałam zapytać czy jest to normalne, ponieważ bardzo mnie to niepokoi. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Wypadanie włosów może być miejscowe, powodując powstanie mniejszego lub większego „placka” pozbawionego włosów. Częściej jednak zdarza się wypadanie równomierne, co zauważamy jako zwiększoną liczbę włosów pozostających na grzebieniu lub w wannie po myciu głowy.
Kiedy dostrzegamy wypadanie włosów u naszych pociech – w zasadzie zawsze taki objaw powoduje u nas pewne obawy. Kiedy zatem powinniśmy się martwić, kiedy skonsultować z lekarzem?
Wypadanie włosów może być również konsekwencją: chorób skóry, takich jak świąd, łojotok, łupież czy grzybica a także zatrucia metalami ciężkimi czy lekami.
Tylko specjalista może ocenić stan włosów i postawić odpowiednią diagnozę.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl