Zaczerwieniona skóra głowy, wypadanie włosów i łupież

Witam.Od jakiegoś czasu mam zaczerwienioną skórę głowy, pojawiło się na niej ok 4-5 krostek(niektóre białe, niektóre brunatne - są płaskie nie wypływa z nich żadna wydzielina), bardzo łagodny łupież , ponad wypadały mi włosy do 150 szt. Dermatolog zdiagnozował łojotokowe zapalenie skóry i przepisał Loxon 5% (rano) i Dermovate (wieczorem). Po 2 tyg łupież bardzo się nasilił więc odstawiłam oba leki. Po upływie kolejnych 2 tyg nastąpiło znaczne wzmożenie wypadania włosów ok 400 dziennie. Dlaczego?
KOBIETA ponad rok temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Moim zdaniem jest to łojotokowe zapalenie skóry choroba b.częsta wynikajaca z czopowania się ujśc gruczołów łojowych i infekcji grzybiczej.stosujemy szampony p-grzybicze też na grzebienie i szczotki do włosów oraz leki miejscowe na skórę owłosioną głowy.Często konieczne jest podanie leków p-grzybiczych doustnie i to przez kilka tygodni.
choroba prowadzi do wypadania włosów więc proponuję bezwzględnie zgłosic się do lekarza.

0

Witam,
nagłe odstawienie obu leków często daje takie objawy. Loxon wszedł dopiero w fazę nasilenia wypadania włosów bo takie początkowo jest jego działanie a dermovate początkowo zmniejszył łojotok a potem gruczoły zaczęły pracę ze zdwojoną siłą. Należy zweryfikować leczenie i rozważyć doustne leki przeciwgrzybicze.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty