Łuszczyca i stosowanie maści Dermovate

witam od 20 lat choruje na łuszczyce ostatnio byłam u lekarza i przepisał mi dermovate crem mam sie tym smarowac 2 razy dziennie przez 3 tyg ale obawiam sie troche co do zalecen stosowania tej masci bo z tego co mi wiadomo to dermovate nie jest zbyt bezpieczna i nie wiem co mam robic prosze o rade

Witam! Dermovate jest glikokortykosteroidem stosowanym w krótkotrwałym leczeniu chorób zapalnych skóry. W związku z tym, że jego działanie jest dość silne jest niezwykle skuteczny w walce ze zmianami skórnymi. Działanie niepożądane preparatu nie są tak częste jak mogłoby się wydawać dlatego w moim przekonaniu warto postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i wdrożyć kurację,