Łuszczyca u 26-latka

Witam, Niedawno zdiagnozowano u mnie łuszczycę (mam 26 lat). Powszechnie mówi się, że na zmiany skórne pomocna jest ekspozycja na słońce. Czy warto od czasu do czasu w zimie przejść się na solarium? Czy może ryzyko raka skóry jest zbyt duże? Może istnieje jakaś specjalna dieta, pomocna w walce z łuszczycą? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety solarium zdecydowanie nie pomoże Pani w pozbyciu się zmian łuszczycowych, choć krótkotrwale może złagodzić objawy. Ryzyko związane z nowotworami skóry jest jednak za duże, by warto było regularnie korzystać z solarium. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem. O szczegółach dotyczących diety w łuszczycy polecam przeczytać w temacie: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-chorujac-na-luszczyce-nalezy-stosowac-jakas-diete.