Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów z cebulkami

Witam, mam problem z wypadajacymi wlosami z cebulka. Moje wlosy sa strasznie slabe, nawet te co dopiero mi wyrosly. Wystarczy lekko pociągnąć. Czasami na cebulce jest wieksza kuleczka, najprawdopodobniej jest to łój bo musze codziennie myc wlosy. Na skorze głowy tez mam takie kuleczki jak ten łój, ale sa twardsze. Włosów nie wypada mi dużo, ale sa rzadkie i do tego cienkie przez co są przeswity z tylu głowy. Czy przez ten łój wypadaja mi włosy z cebulkami ? Jak moge je wzmocnić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powinna się Pani zgłosić do dermatologa. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele - począwszy od chorób skóry głowy, przez zakażenia infekcyjne, alergie na stosowane preparaty do pielęgnacji włosów, na niedoborach witaminowych kończywszy. Lekarz zbada dokładnie skórę owłosioną głowy i włosy - na tej podstawie ustali przyczynę problemu i zaleci odpowiednie leczenie.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy