Wypełnienie kanałów bez mikroskopu

Czy w norm.gabinecie stomat.bez mikroskopu można wypełnić kanały zęba gutaperką, czy tylko to jest zarezerwowane dla leczenia pod mikroskopem? Bo jeśli dentyście może się podobno nie udać wypełnić kanałów krzywych i głębokich, to właśnie gutaperką lepiej się wypełni? Może jednak zawsze w każdym gab. używa się gutaperki?Czym jeszcze wypełnia się w gab. bez mikroskopu?

Gutaperka jest najczesciej stosowanym materialem do wypelniania kanalow i jest uzywana w każdym gabinecie stomatologicznym. Mikroskop nie jest niezbędny do tej procedury.

Podstawowym materiałem do wypełniania kanałów korzeniowych, zarówno przy użyciu powiększenia jak i bez, jest w obecnych czasach gutaperka. Jednak istnieją inne materiały, które w różnych gabinetach są stosowane.