Wysiłek fizyczny i stres a spóźnianie się miesiączki

Witam! Już 16 dzień spóźnia mi się okres. Miałam mieć 28 kwietnia i nic,najgorsze jest to,że nie uprawiałam seksu z facetem. Nie było nic. Boję się o swoje zdrowie,w tamtym miesiącu miałam dobrze,parę dni się spóźnił,we wcześniejszym też. No w styczniu 8-7 dni nie miałam. Może to przez zbyt wysiłek fizyczny lub stres? Proszę o odpowiedz! :(

Dzień dobry!

Jeśli współżyła Pani wcześniej (np. miesiąc, dwa, trzy miesiące wcześniej) również można wykonać test ciążowy, dla wykluczenia tej możliwości. Cykl może być jednak nieregularny z wielu innych powodów - stres, wysiłek, dieta odchudzająca, zmiana klimatu itp. Także zaburzenia hormonalne czy inne problemy ginekologiczne, które może wykluczyć lekarz podczas osobistego kontaktu i badania. Generalnie jednak wiele młodych kobiet miewa nieregularne cykle i niekiedy nie ma to żadnej konkretnej przyczyną, którą trzeba się niepokoić.

Pozdrawiam!