Wysoka gorączka u 5-latka

Witam moj synek 5 letni miał dzisiaj 41,6 czy to mozliwe byłam z nim u w przychodni lekarz zwiększył mi tylko dawkę syropu i kazał mi przyjść jutro jezeli dalej bedzie miał temperature?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość temperatury teoretycznie jest możliwa. Sugeruję jednak kontrolne mierzenie temperatury dziecku. Jeśli nie będzie spadać po lekach p/gorączkowych sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.