Wysoka temperatura u 93-letniej kobiety

Witam mojej Mamie od dwoch dni co jakis czas powraca temperatura robi sie cala czerwona daje jej miod cytryne tabletki goraczka opada i po paru godzinach to samo coz sie dzieje jestem zaniepokojona ma 93 lata

Witam!
Nie da się tego stwierdzić bez badania i zebrania wywiadu. Proponuję wizytę u Lekarza Rodzinnego lub zamówienie wizyty domowej w Poradni Lekarza Rodzinnego, do której zapisana jest Pani Mama. U osób w podeszłym wieku, gorączkujących może w krótkim czasie dojść do odwodnienia i groźnych zaburzeń elektrolitowych. Również leki podawane w tym stanie mogą doprowadzić do uszkodzeń narządowych. W razie konieczności podania leków przeciwgorączkowych wskazane jest stosowanie paracetamolu, przeciwwskazane natomiast są niesterydowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen) oraz preparaty łączone (typu gripex). Proszę nie zwlekać z wizyta lekarską. W razie dalszego pogarszania się stanu Mamy (zwłaszcza zmian w zachowaniu - senności, pogorszenia kontaktu) wskazane jest nawet udanie się do szpitala.