Wysoki odsetek bazofili w morfologii u dziecka

Co oznacza za wysoki odsetek bazofilii w krwi u dziecka które ma 7,5 miesiąca ? Wynosi 0,10 (0,20-1,20).same bazofile wynoszą 0,010 (0,000-0,100) .poza tym średnia masa hemoglobiny w krwince czerwonej wynosi 1,71 (1,41-1,69) i średnie stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej 22,20 (19,59-21,33) . Od czego to? Pozostałe wyniki są w normie, żelazo ok, alat ok, tag ok, mocz ok. Moje dziecko słabo przybierają wadze od urodzenia. Ur z wagą 4050, spadek 3590 a po 7,5 miesiąca 6800.

Lek. Katarzyna Szymczak

Podane przez Panią odchylenia w badaniu są nieznaczne, a odsetek bazofili w normie. Przy braku innych zmian w morfologii, podane wyników nie trzeba interpretować jako patologii.
Pozdrawiam