Wysoki poziom cukru po sytym i tłustym posiłku

Moje pytanie brzmi czy czlowiek zdrowy nie posiadajacy cukrzycy moze miec po posilku sytym i tlustym wysoki poziom cukru ponad 190 po godzinie w badaniu glukometrem?

Dzień dobry,

Przy zdrowej i wydolnej trzustce poziom cukru powinien być u zdrowej osoby w młodym wieku nieco niższy.Proszę wykonać sobie oznaczenie glikemii na czczo lub test OGTT z 75 g glukozy celem oceny wydolności trzustki, jeśli chodzi o wydzielanie insuliny.

Marek Derkacz