Pomiar glukozy po posiłku

Witam,prosze o opinie czy powinnam udac sie do lekarza? Bliska osoba ma glukometr i ostatnio mierzylam sobie cukier, po jedzeniu godzinę mialam 183 po dwoch godz 77, dzis przeslzam sie do sklepu(rano jadlam kaszke i pilan kawe inke) i wrocilam,czulam glod,mialam 67.zjadlam jogurt i za,chwile mialam 101 czy to sa,skoki cukru?boje sie ze,np tak mi spadnie cukier ze zemdleje. Glukoza na czczi z krwi:94

Dzień dobry,

Najlepiej byłoby, gdyby wykonała Pani sobie test OGTT z 75 g glukozy z jednoczasowm oznaczeniem glukozy i insuliny- wyjściowo, 1,2 i3 h po spożyciu roztworu. Z wynikami proszę udać się do internisty lub diabetologa, który dokona interpretacji wyniku badania. Glikemia 67 - to już za niski poziom cukru- hipoglikemia (norma od 70 mg/dl), warto wyjaśnić jaka jest przyczyna.

Z poważaniem,

Marek Derkacz