Wysoki poziom monocytów i eozynofili u 4-latka w ostatni dzień antybiotyku

4 latek w ostatni dzień antybiotyku miał morfologie monocyty 11,6 eozynofile 11,7 bardzo wysoko czy to zle
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Powyższe wyniki nie są bardzo wysokie, nie ma powodów do obaw. Podwyższony poziom monocytów wiążę się zapewne z przebytym stanem zapalnym i powinien unormować się w ciągu kilku tygodni. Podwyższone eozynofile najczęściej wskazują natomiast na alergię (lub predyspozycję do jej wystąpienia) lub infekcję pasożytniczą.