Wysoki poziom prolaktyny u 27-latki

witam obecnie mieszkam obecnie w anglii ale kiedy przylatuje do polski chodze na kontrolne badania do ginekologa. W sierpniu 2012 kazal zrobic mi badania na poziom prolaktyny. nie wiem jaka jest granica wyniku ale mialam 11.800 ng/ml i przepisal mi Norprolac. Kiedy przyjechalam w marcu 2014 wynik byl wiekszy i wynosil 244.500 i znow przepisal mi te same tabletki dodajac że to powod gruczolaka przysadki mozgowej ale to nie jest grozne i wiecej badan nie robilam. Czy mam coś z tym zrobić ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto rozszerzyć diagnostykę. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.