Wysoki wskaźnik protrombinowy a marskość wątroby

Witam, choruje na przewlekłe wzwb. Zawsze wyniki w normie, 1 zaostrzenie. Biobsja 2008-zero zmian. Przeszłam nieudane leczenie pegasysem, po zakonczeniu wiremia poszla w gore, rok po terapii wskaznik protrombinowy 13,1 norma 12,3. A teraz podwyzszony 13,2 i alat i spat lekko podwyzszony-słowa lekarki. Czy to markosc? zastosowano leczenie zeffixem jak sie okazalo ze wiremia rosnie, żadnych badan wiecej nie mialam. Czy ten wskaznik moze byc wysoki w czasie zapalenia czy to juz marskosc?

Witam. Wskaźnik protrombinowy podwyższony jest nieznacznie - taki wynik nie ma znaczenia klinicznego. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę pozostać pod stała opieką lekarza prowadzącego.