Wysokie ciśnienie i problemy z oddychaniem u 40-latka

czy to jest spowodowane tarczycą bo z krwi i moczu badania są dobre i tsh też w normie ,a moze też alergia to powodować jeszcze moze alkohol no ostatnio przesadziłem ale zastopowałem picie nie żebym był uzależniony ,najgorsze te ciagłe osłabienie i te nogi ciężkie jakbym miał sie za chwile wywrócić a moze brak tlenu chociaz ja poza domem więcej przebywam jak w domu cisnienie ostatnio jak mierzyłem 150 bodajze na 86 puls 86 i jeszcze czasami ucisk w głowie

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Przede wszystkim proponuję częstszą kontrolę ciśnienia tętniczego i w razie jego podwyższonych wartości (powyżej 140/90) rozpoczęcie leczenia.
Z kolei objawy takie jak osłabienie, poczucie zmęczenia, duszność czy obrzęki kończyn dolnych (jeśli występują) mogą wskazywać na niewydolność serca.
Jednak aby ustalić rozpoznanie konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza internisty. Pomocne w diagnostyce może być wykonanie EKG, Rtg klatki piersiowej a także badania ECHO serca.