Wysokie ciśnienie i zmęczenie w 9. miesiącu ciąży

Dzień dobry. Jestem w 9 mc ciąży.Bardzo szybko się męczę i nawet po przejściu paru metrów czuje zadyszke.Cisnienie wtedy skurczowe wacha się między 140/150 natomiast rozkurczowe nie przekracza 90 czyli jest Ok.ponowne mierzenie po jakiś 10 min i odpoczynku wraca do normy czy tak wysokie ciśnienie przy zmęczeniu może niepokoić?? DZIĘKUJE BARDZO ZA ODPOWIEDŹ

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to trochę niepokojące że względu na towarzyszące objawy, sugeruję mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie i zapisywać wyniki i po ok tygodniu udać się na kontrolę do ginekologa !ub lekarza rodzinnego, w razie nasilenia objawów pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam