Wysokie ciśnienie, problem z utrzymaniem erekcji i mała ilość spermy u 59-latka

Witam, juz raz radziłem sie tutaj i otrzymałem odpowiedz za co b. dziękuję, mam 59 lat i jestem zdrowy w sesie ogólnym , jednak mam opanowane i kontrolowane genetycznie wysokie cisnienie , które teraz jest ok, pod kontrolą, mam problemy z utrzymaniem erekcji i mało spermy , dobrze sie odżywiam , nie nadużywam alkocholu jedynie wekend koniaczek z zonką, fakt prace mam stresujaca ale do tej pory nie było to problemem, prostaty nie mam, badałem się.pomózcie

Niestety, w nadciśnieniu tętniczym krwi, nawet dobrze kontrolowanym, występują problemy w sferze seksualnej. Ale są leki.
Jeśli chodzi o nasienie, to jest to zagadnienie z kręgu urologii. W Pana wieku wskazana jest regularna kontrola u lekarza urologa, zachęcam do niej . Przed wizytą warto zrobić wcześniej badanie krwi na PSA, ułatwi to diagnostykę urologowi. Badanie kosztuje około 20-30zł. Profilaktyczna wizyta urologiczna jest wskazana, choć nie sądzę, żeby chirurg urolog podjął interwencję w prawie ilości nasienia.
Gruczoł krokowy produkuje główną część objętości nasienia, choć jego najważniejszym składnikiem nasienia są plemniki produkowane przez jądra.
Dodam, że poroblemai płodności nie zajmuje się urologia, lecz andrologia.
Nie radzę zażywać reklamowanych preparatów na własną rękę, można skrzywdzić się.
Warto być sceptycznym do wszędobylskich reklam " naturalnych, o 100% skuteczności" środków...
Pozdrawiam Pana. JW, Poznań.