Wysokie ciśnienie rozkurczowe i uczucie osłabienia

mam problem z ciśnieniem rozkurczowym, mam cisnienie 120/99, 114/95, 109/96.. czuje sie osłabiona i rozkojarzona... biore metocard 23,75 i diuresin wieczorem ale wydaje mi sie ze mi nie pomaga... rano jak wstaje to cisnienie mam 115/75... dlaczego ciśnienie rozkurczowe jest takie wysokie ???

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do internisty. Najczęściej przyczyną wysokiego ciśnienia rozkurczowego są wady zastawę oraz choroby tarczycy.