Wysokie OB i niedobór żelaza

Moja mama robiła badania i wyszło jej wysokie OB (nie wiem dokładnie ile, bo mi nie chciała powiedzieć pewnie żeby mnie martwić), wiem że dostała skierowanie na USG. Wcześniej miała niedobór żelaza, ale ostatnio się jej unormowało. Czy to może być coś poważnego? Proszę o pomoc.

Witam. OB jest nieswoistym wskaźnikiem podwyższającym się w bardzo wielu schorzeniach. Są to między innymi niedokrwistość, choroby zapalne i nowotworowe. Proszę kontynuować diagnostykę pod kierunkiem lekarza prowadzącego.