Wysokie OB i niedobór żelaza
Moja mama robiła badania i wyszło jej wysokie OB (nie wiem dokładnie ile, bo mi nie chciała powiedzieć pewnie żeby mnie martwić), wiem że dostała skierowanie na USG. Wcześniej miała niedobór żelaza, ale ostatnio się jej unormowało. Czy to może być coś poważnego? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam. OB jest nieswoistym wskaźnikiem podwyższającym się w bardzo wielu schorzeniach. Są to między innymi niedokrwistość, choroby zapalne i nowotworowe. Proszę kontynuować diagnostykę pod kierunkiem lekarza prowadzącego.