Niedokrwistość z niedoboru żelaza u noworodka

niedokrwistość z niedoboru żelaza u noworodka. poziom hemoglobiny 9,3 czyli zaniżony dostaliśmy skierowanie do poradni patologii noworodka i poradni hematologicznej. Dziecko przybywa na wadze rozwija się prawidłowo tylko ta niedokrwistość. na czym polegają te poradnie i co mogą zlecić, nie chce męczyć dziecka ciągłymi wizytami lekarskimi... Proszę o najdokładniejsze i najszybsze możliwie udzielenie odpowiedzi.

niedokrwistość może leczyć lekarz rodzinny- pediatra, należy podawać Ferrum lek lub inny preparat żelaza. Nie należy bagatelizować .Należy skontrolować morfologię krwi za jakiś czas .