Wysokość przestrzeni międzytrzonowej, obniżona z cechami dehydratacji krążków

Ostatnia w pełni wydzielona tarcze traktuję jako L5/S1. Spłycenie fizlologicznej lordozy.Skolioza. Wysokość przestrzeni międzytrzon. obniżona z cechami dehydratacji krążków. na poziomie l2/l3 i l3/l4 grzbietowe uwypuklenie jadra miazdzystego 1-2 mm.Na poziomie L4/L5 centralno-dwuboczna protruzja materiału tarczycy -3-4mm z impresja na worek oponowy spłycająca zachyłki korzeniowe obustronnie,bardziej lewy,kanał kręgowy od 17mm strzałkowo.Na poziomie L5/S1 grzbietowe i dwuboczne uwypuklen tarczy

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie jest pytanie. Opisanym zmianom mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa promieniujące do kończyn dolnych. Obecnie obraz badania obrazowego nie sugeruje koniecnzości operacji, a jedynie odpowiedniej fizjoterapii i leczenia objawowego.