Wysuwający się pierścień NuvaRing

Witam, drugi tydzień stosuję swój pierwszy pierścień Nuvaring. Dziś rano zauważyłam, że wysuwa się on ok. 1 cm z pochwy. Czy antykoncepcja dalej jest zachowana, czy jednak istnieje możliwość zajścia w ciążę jeżeli w ostatnich 7 dniach odbyłam stosunek?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja pierścienia. Sądzę, że jest możliwość zajścia w ciąże, jeżeli krążek się wysuwał. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.