Wysypka a szkarlatyna lub ospa u dziecka

Dzień dobry. U mojego dziecka w klasie panuje ospa i szkarlatyna. Pojawiła się u niego swędząca wysypka na zgięciach przy łokciach, na pupie i dzisiaj jeszcze na plecach. Nie ma żadnych innych objawów (temperatury, ramienia, wymiotów), przechodził już ospę. Czy powinnam zabrać go do lekarza?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Tak, pojawienie się wysypki wymaga konsultacji lekarskiej. Pozdrawiam.