Wysypka i rumień na twarzy po leczeniu kanałowym zęba

witam serdecznie.miesiąc temu zaczelam leczyc kanalowo dwie dolne 5.przerwa miedzy leczeniem pierwszej i początkiem leczenia drugiej była rowna dokładnie tydzien.Na drugi dzień po zatruciu 2-go zęba dostałam uczulenia.Stomstolog wymienił mi wypełnienie i kazal przyjechać za tydzień.Dostałam jednak silnego uczulenia typu wyprysk kontaktowy na dłoniach , rumienia na twarzy przypominającego poparzenie oraz wysypki na dekoldzie.Od tego czasu lecze sie u dermatologa.Jednak nie pomaga.Czy to od zęba

Dzień dobry. już kiedys miałam okazję odpowiadać na Pani pytanie. Po pierwszym leczneniu kanałowym nie było żadnej reakcji organizmu. Zdarza się, że pierwszy kontakt z alergenem nie wywołuje reakcji alergicznej, a występuje ona dopiero po kolejnym podaniu środka wywołującego alergię. Czy jednak naprawdę tak było w Pani przypadku, może odpowiedzieć tylko lekarz allergolog, badając reakcje organizmu na zastosowane w trakcie leczenia leki. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz