Wysypka na policzkach u dziecka

Mój syn ma dziwną wysypkę na buzi. Na policzka i brodzie pojawiają się od czasu do czasu małe zaróżowione, suche placuszki. Smaruję to wit. A lub nawilżającym kremem dla alergików typu Nanobase, ale niewiele to daje. Po jakimś czasie wysypka sama znika. Czy powinnam się tym martwić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ile dziecko ma lat/miesięcy, czy kiedykolwiek było konsultowane z pediatrą z tego powodu, czy występuje związek między wystąpieniem wysypki a spożywaniem konkretnych pokarmów lub czasu pylenia traw?

należałoby przeanalizować dietę i zobaczyć czy pojawia się to po jakimś konkretnym pokarmie, ewentualnie skonsultować zmiany z dermatologiem