Czerwona, nawracająca wysypka u rocznego dziecka

Witam, mój roczny synek od około miesiąca miewa dziwne wysypki. Wygląda to jakby się mocno zadrapał i na tym pojawia się biały pęcherzyk, nie swędzi go to i po około minucie znika i pojawia się gdzie indziej. Byłam u lekarza stwierdził "coś z pokrzywkowatych " i przepisał zyrtec. nie pomogło, zrobiliśmy badanie krwi wyniki w porządku, a wysypka dalej jest tylko tyle ze teraz cała czerwona bez białego, pojawia się w różnych częściach ciała najczęściej na twarzy. Tylko podczas snu jej nie ma.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony przez Panią opis rzeczywiście wskazuje na alergiczne tło objawów pomimo braku reakcji na Zyrtec. Przede wszystkim dobrze byłoby, by zastanowiła się Pani nad czynnikiem, który może alergizować dziecko - proszek do prania, płyn do płukania, konkretne ubranko, pokarmy, itd? Jeśli jednak nie zauważy Pani żadnego konkretnego czynnika związanego z występowaniem wysypki, proszę jeszcze raz skonsultować się z lekarzem pediatrą. Być może konieczna będzie także konsultacja dermatologa dziecięcego.