Wysypka na skórze trzyletniego dziecka

Wysypka w postaci "tarki" u trzyletniego dziecka w okolicach tułowia i stóp. Czy moze to być uczulenie na jakiś środek chemiczny używany podczas prania odzieży dziecka?

Witam. Objawy jak najbardziej mogą być wynikiem alergii zarówno na chemikalia jak i pokarm. Jeśli towarzyszy im podwyższenie temperatury lub zmiany w obrębie dróg oddechowych mogą być również wynikiem chorób wirusowych