Wysypka niewiadomego pochodzenia

Witam, byłabym bardzo wdzięczna za interpretację moich badań. Mam 23 lata, od 1,5 miesiąca zauważyłam na wewnętrznej stronie rąk wysypkę, która zaczęła się przenosić na całe ciało, dekold, brzuch, nogi, dłonie itd... Są to czerwone plamki, czasami bąble (takie jak po ugryzieniu jakiegoś owada), wysypka pojawia się nawet do 10 razy dziennie i znika po 30 min., czasami nawet po godzinie, do tego bardzo swędzi, ostatnio właśnie doszły wysypki na wewnętrznych stronach dłoni, różnej wielkoćci bąble... Pierwszy lekarz zalecil mi "Aerius", po kilku tabletkach miałam wszystkie objawy nieporządane, zmieniłam lekarza, bo ten nie wiedział co to... następnie zażywałam Magne B6 oraz Neoglandyne omega B6 i jakieś suplementy diety. Zero tłuszczów i cukrów, jedyny tłuszcz jaki jadłam przez ten miesiąc był to olej lniany (wg zaleceń lekarza). Nic mi nie ulżyło, a tym bardziej nie pomogło,gdyż wysypka rozprzestrzeniła się z rąk na całe ciało. Jestem juz tym zmeczona, bo żaden lekarz nie wie co to jest :((( byłam juz u 3, teraz czekam w kolejce, aby dostaą sie do poradni alergologicznej, ale zanim tego doczekam to minie miesiąc, a ja nie wytrzymam tak dlugo!:( czuję się zmęczona, miewam zaniki pamięci, zawroty głowy... proszę o jakąkolwiek porade, wierzę, że jest tu jakaś osoba, która mnie rozumie:( Oto moje wyniki z dnia dzisiejszego oraz z boku podane sprzed miesiąca. MORFOLOGIA DZiSIAJ - Misiąc temu Leukocyty 8,8, 8,4 tys/ul 4 - 10, Neutrofile 49,8, 52,6 %(4,4). Inne (Eo,Bazo,Mono) 8,2, 7,6 %(0,7), Limfocyty 42,0, 39,8 %(3,3) %(3,7), Erytrocyty 4,72, 4,61 mln/ul 4,2 - 5,4, Hemoglobina 15,1, 14,5 g/dl 12,0 - 16,0, Hematokryt 43,4, 42,1 % 37 - 47 MCV 91,9 , 91,3 fl 81,0 - 97,0 MCH 32,0 , 31,5 pg 28,0 - 32,0 MCHC 34,8 , 34,4 g/dl 32 - 36 RDW-CV 13,7 , 14,1 RDW-SD 41,8 , 41,9 PŁYTKI KRWI 134 , 144 tys/ul 150 - 400 MPV 11,8 , 10,7 fl PDW 16,8 , 15,1 P-LCR 40,90, 31,90 % WZÓR ODSETKOWY KRWINEK BIAŁYCH Segmenty 48 % 50 - 70 Eozynocyty 3 % 2 - 4 Monocyty 7 % < 8 Limfocyty 42 % 25 - 40 Aspat 24 , 21 U/L kobiety 31 mężczyzni 35 Alat 45, 46 U/L OB 27 miesiac temu, teraz nie podano, Cukier 106.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wysypka, którą Pani opisuje, może sugerować pokrzywkę, zwykle mającą tło alergiczne. Może pojawiać się również w reakcji na czynniki fizyczne, np. zimno. Jednak bez obejrzenia skóry nie mogę stwierdzić, czy z pewnością zmiany mają pokrzywkowy charakter. Bez wątpienia powiniem obejrzeć Pania dermatolog lub/i alergolog.

Na podstawie przedstawionych badań trudno cokolwiek potwierdzić lub wykluczyć. Z pewnością zwraca uwagę podwyższone OB, należałoby oznaczyć jeszcze CRP i szukać przyczyny tego wzrostu. Może on być związany z wysypką, lecz nie musi. Nie ulega jednak wątpliwości, że konieczne jest tu osobiste badanie lekarskie. Doradzałabym też ponowne oznaczenie glikemii na czczo za jakiś czas, ponieważ zamieszczony wynik przekracza normę (górna granica 100 mg/dl).

Pozdrawiam serdecznie