Wysypka, żółty nalot na języku a angina

2 tygodnie temu byłem na pogotowiu zapisano mi agumentin, stwierdzono angine, nic nie pomogło poszedłem do rodzinnego po tygodniu i zapisano sumamed w ten dzień wyszła wysypka,od klatki piersiowej rąk, kolan, stóp i swędziała (czerwone plamki). Kiedy angina zaczęła się poprawiać pojawił się żółty nalot na języku, czuje jakbym miał język poparzony, ciężko cokolwiek z nim zrobić/jeść

Magdalena StusiĹska

Być może nie jest to angina, ale bardzo podobnie do niej wyglądająca choroba wirusowa- mononukleoza zakaźna. Proszę skontaktować się ponownie z lekarzem, ponieważ zmiany trzeba koniecznie obejrzeć i zlecić odpowiednie postępowanie.