Wytrysk nasienia po pettingu i ryzyko ciąży po krótkotrwałym zbliżeniu

Witam! Wczorajszej nocy, tj. 19 listopada, uprawialiśmy petting z moją dziewczyną. W trakcie dostałem wytrysku, po czym poszedłem do łazienki, przemyłem penisa letnią wodą i wróciłem do łóżka. Po około 15 min zaczęliśmy zabawiać się ponownie, z tym że tym razem zaimplikowałem penisa do jej pochwy, bez prezerwatywy, na głębokość żołędzi, jednakże szybko go wyjąłem, bo powodowało to ból u mojej partnerki. Dziewczynie ostatni okres rozpoczął się dnia 2 listopada, a jej cykl miesiączkowy wynosi od 28-30 dni. Moje pytanie brzmi: - Czy jest szansa na to, aby dziewczyna zaszła w ciążę, jeżeli nie doszło do wytrysku ani w okolice ud, ani do pochwy (ew. plemniki mogły pozostać jedynie na umytym penisie)? - Jeżeli jest, to czy jest aż tak duża, że dziewczyna powinna zażyć tabletkę na 72 godziny po stosunku (bardzo zależy nam na uniknięciu ciąży)? - Czy przy wypisywaniu takiej recepty musi być obecna osoba dorosła (mam na myśli rodziców)? - Ile może taka tabletka kosztować?

Witam serdecznie!

Dni płodne u Twojej dziewczyny przypadają między 8 a 19 dniem cyklu. Do stosunku doszło 17 dnia cyklu, dlatego ryzyko ciąży istnieje. Jeżeli penetracja trwała zaledwie kilka sekund, a po poprzednim zbliżeniu umył Pan prącie to ryzyko ciąży nie jest wysokie. Wielu ginekologów w podobnej sytuacji nie wypisywałoby recepty (ryzyko działań niepożądanych przewyższa korzyści). Decyzja o przyjęciu tabletki alarmowej należy jednak do Państwa. Tabletka wypisana być może osobie pełnoletniej. Jeżeli Pana partnerka ma mniej niż 18 lat, przy badaniu (w tym wypisywaniu recepty) musi być osoba pełnoletnia, tj. opiekun prawny. Antykoncepcja alarmowa waha się w granicach 50 zł.
Pozdrawiam