Wywijanie się odbytu na zewnątrz po porodzie

Jestem już 5 lat po porodzie, a mój odbyt wciąż przy siadaniu i kucaniu wywija się na zewnątrz ( tak jakby otwiera ). Miałam nadzieję, że to zniknie z czasem i czekałam, bo wstydziłam się pójść do lekarza... Jest to dla mnie naprawdę bardzo krępujące i niewygodne, szczególnie przy stosunku. Nie mam problemu z trzymaniem stolca i nic mnie nie boli. Czy istnieją jakiekolwiek zabiegi przywracające odbyt do normalności? Bardzo proszę o pomoc!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty chirurga bądź proktologa. Lekarz oceni stopień zaawansowania zmian oraz zaproponuje właściwe formy leczenia. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż problem może się pogłębiać.