Wzdęcia i ból brzucha u 24-latki

Od dwóch dni mam silne wzdecia z momentalnymi atakami bolu brzucha. Czesto chodzę do toalety. Kiedy uciskam brzuch w dolnym prawym rogu boli. Co to moze byc?

Witam!
Najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości jest błąd dietetyczny lub infekcja. Należy jednak wnikliwie się obserwować.
Niepokojącymi objawami są:
- zatrzymanie gazów i stolca
- silny ból brzucha, nie ustępujący po środkach objawowych
- zauważenie krwi w stolcu lub ciemnych "smolistych" stolców
W przypadku takich objawów konieczna jest pilna diagnostyka i leczenie.

Jeśli ma Pani zachowany apetyt, nie występuja wymienione objawy "alarmowe" to najlepiej będzie poobserwować się przez kilka dni i w razie utrzymywania się dolegliwości zgłosić się do Lekarza Rodzinnego. Jeśli współżyje Pani proponuję wykonać test ciążowy. Wskazane jest zachowywanie diety lekkostrawnej, może Pani również zastosować leki objawowe jak No-spa czy Espumisan żeby złagodzić dolegliwości. Nie zalecam stosowania środków przeciwbiegunkowych.

Jeśli jest Pani zaniepokojona objawami lub niepewna co do postępowania proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego (lub przychodni całodobowej), który zbada Pania i zaproponuje postępowanie.