WZW typu B, dodatni antygen HBS a ryzyko zarażenia partnera

Witam! W liceum dowiedziałam się ze mam wzw typu b. Byłam leczona inteferonem, pDNA nie wykryto. Po 5 latach zrobiłam badania i mam dodatni antygen HBS oraz obecne przeciwciała anty-HBS. Mineło sporo czasu, wiem,że muszę zrobić nowe badania na wykrywalność antygenu HBS i przeciwciał anty HBS. Mam faceta, uprawiamy seks z prezerwatywą, ale czy bezpieczne jest lizanie moich narządów płciowych oraz jego członka. Czy można określić jak duża jest szansa na zarażenie go? Czy pozbędę się antygenu HBS?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zakażenie jest przewlekłe, więc szanse, że wirusa nie ma już w organizmie praktycznie nie istnieją. Trudno jest określić procentowe ryzyko zakażenia podczas seksu oralnego, ale nie można go wykluczyć, gdyż w ślinie także znajduje się wirus.