WZW typu B i stan po sarkoidozie

Mój mąż (39 l.)- 30 lat wzw b systematycznie robił próby wątr. i usg. Wszystko było ok. Ostatnio przechodził sarkoidozę (I st.). Ze względu na wysoki poziom ALT (podobno z powodu leków przeciwzapalnych) otrzymał skierowanie na hepatologię. Przyjmujący zapytał o wyniki, a następnie stwierdził, że USG i próby to nie badania. We wrześniu idzie na hepatologię, ale obawiam się, że pomimo dobrych wyników może coś wyjść, bo co robiliśmy dotąd to nie badania. Czy na usg nic nie wychodzi i w próbach?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę spokojnie poczekać na diagnostykę w oddziale.