Z czego wynikają moje problemy z penisem?

Witam, mam 22 lata. Od trzech miesięcy mam problemy z penisem. Nie mam wzwodu porannego, mam ogólne problemy ze wzwodem i penis dziwnie wygląda. Robiony rezonans miednicy - ok (z wyjątkiem prawego jądra jest słabiej ukrwione i jest mniejsze od lewego, coś kiedyś zrobiłem sobie na siłowni prawdopodobnie ale urolog powiedział, że nic z tym nie zrobimy i ma tak zostać) Robione usg jąder - ok (tak samo wszystko ok z wyjątkiem prawego jądra) Robiony posiew nasienia - ok Robiony ogólny wymaz z cewki - ok Robiony wymaz z cewki w kierunku chlamydii ureaplasmy i mykoplasmy - ok Penis od trzech miesięcy jest miękki oraz czasami wąski a czasami grubszy jakby było w nim raz mniej krwi a raz więcej. Pełny wzwód na stojąco jest praktycznie niemożliwy. Gdy wstaje to automatycznie penis szybko opada i robi się miękki. Wydaje mi się, że penis jest też bardziej krzywy niż kiedyś. Ma często dziwne i nieregularne kształty. Np. podstawa penisa jest gruba środek chudszy i góra gdzie jest żołądź znowu jest szersza. Dopiero gdy uda się osiągnąć mocniejszy wzwód to penis zaczyna normalnie wyglądać. Te różne nieregularne kształty najbardziej widać podczas codziennych czynności a gdy jestem wyluzowany to jest już lepiej i penis ma wtedy duże żyły i jest grubszy. Zauważyłem też, że podczas podniecenia wydobywa się dużo prejakulatu. Wcześniej tak nie miałem. Czy to we wzwodzie lub gdy go nie ma. Dziwne jest też to, że jestem podniecony - produkuje się prejakulat a penis nie stoi. Kolejnym problemem jest napuchnięta cewka moczowa zazwyczaj po masturbacji lub po kontaktach z dziewczyną kiedy wydobywa się ten prejakulat. Kolejne co zauważyłem to po wytrysku jeszcze długo wykapują resztki spermy. Niekiedy mam problemy z oddaniem moczu. Mocz tryska we wszystkie strony i często też leci takim cienkim strumykiem z niskim ciśnieniem. Sporadycznie występuje pieczenie podczas oddawania moczu, niekiedy po wytrysku gdy oddaje mocz to także piecze. Jeszcze jedno co zaobserwowałem to po umyciu penisa żelami pod prysznic piecze bardzo mocno cewka moczowa przy sikaniu. Żołądź jest często zaczerwieniony przy cewce, najlepiej to widać jak penis się kurczy przy zimnie lub przy wysiłku. Penis w stanie spoczynku jest zakrzywiony w lewo i ogólnie gdy ściągam napletek to żołądź przechyla się w lewo. Na początku gdy zaczęły się problemy to bolały mnie także jądra był to taki promieniujący ból. Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu po siłowni miałem wzdęcia i byłem bardzo słaby a także wyczułem dyskomfort jąder. Potem pojawił się problem ze wzwodem, częstomocz, brak całkowitego wypróżnienia moczu, pieczenie podczas sikania. Nie miałem kontaktów seksualnych przez długi okres więc weneryczne choroby odpadają. Chyba, że zaraziłem się czymś np. pod prysznicem na siłowni. Urolog powiedział, że po całej diagnostyce nie jest w stanie stwierdzić co mi dolega i że mam iść do neurologa. Wykryto u mnie tężyczkę oraz mam nadciśnienie tętnicze. Stosuje leki na nadciśnienie. Czy mogę liczyć na pomoc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

częste oddawanie moczu, pieczenie podczas oddawania moczu czy też problem z niepełnym opróżnieniem pęcherza moczowego to objawy charakterystyczne dla chorób pęcherza moczowego. Rozumiem jednak, że zostały one wykluczone przez urologa. Jeśli tak, a mimo to czuje Pan, że może być inaczej proszę udać się do innego specjalisty, który to potwierdzi.

Zaburzenia erekcji, o których również Pan wspomina mogą mieć wiele przyczyn. Chociaż biorąc pod uwagę inne Pańskie dolegliwości, to choroby pęcherza i schorzenia gruczołu krokowego wydają się najbardziej prawdopodobne.

Inne możliwe przyczyny problemów ze wzwodem to: choroby układu krążenia, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, miażdżyca, niewydolność nerek lub wątroby. Nie bez znaczenia jest więc nadciśnienie tętnicze, które zostało u Pana wykryte. Więcej na ten temat mówi lekarz w odpowiedzi na pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-maja-wplyw-na-wzwod.

Proszę również pamiętać, że przyczyną zaburzeń erekcji może być również otyłość, siedzący tryb życia oraz nałogi, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o zdrowe odżywianie, odpowiednią dawkę ruchu i pozbyć się nałogów.

Problemy ze wzwodem zostały również opisane w jednym z naszych artykułów. Zachęcamy do lektury pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/niepelny-wzwod.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.