Z jakich powodów rosną piersi u dorosłej dziewczyny?

Mam 22 lata i mam, i nie narzekam, na rozmiar, bo mam 85B, ale w lutym urosły mi, można powiedzieć do 85D albo 90A, nie znam się dokładnie. Ale rzecz w tym, że są większe, moja waga się nie zmieniła, staram nie przytyć, choć schudnąć zawsze można. Ważę 70 kg przy wzroście 170 cm, prowadzę aktywny tryb życia. Wiem, że jak się tyje, to piersi też rosną, i jak się jest w ciąży, czy są inne przyczyny?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rozmiar 90A oznacza zupełnie co innego niż 85D - "90" dotyczy obwodu klatki piersiowej pod biustem, "A" natomiast to rozmiar miseczki, czyli wyznacznik wielkości samej piersi.

Rozumiem, że obie piersi powiększyły się w podobnym stopniu. Jeśli wzrósł zarówno obwód klatki piersiowej, jak i wielkość miseczki - to najprawdopodobniej przyczyną jest zwiększenie masy ciała. Jeśli zaś urosły same piersi, to można poszukiwać innego powodu. Częstą przyczyną powiększenia się piersi jest przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli nie przyjmuje Pani hormonów, to przyczyną mogą również być zaburzenia hormonalne, tj. hiperprolatynemia. Częstym objawem towarzyszącym są w takim układzie nieregularne cykle.

Pozdrawiam serdecznie!