Z jakiego powodu pęka mi skóra na rękach i stopach?

Witam! Chciał bym się dowiedzieć z jakiego powodu pęka mi skóra na rękach i stopach. Byłem już kilka razy u dermatologa który zapisał mi maść Alantan,wodę bromową i puder alantan. Niestety te preparaty nie działają. Skóra nadal bardzo boleśnie pęka a niektóre z ran krwawią. Skóra zagoi się po czym znowu pęka. Co może być przyczyną?

Być może jest Pan uczulony na jakieś zewnętrzne substancje, proszę skonsultować się jeszcze z alergologiem.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska