Za późno włożony krążek - co robić?

Zapomniałam kupić krążek antykoncepcyjny. Niestety. Powinnam go zaaplikować w czwartek, a dziś jest niedziela i kupię dopiero jutro. Co mam zrobić? Włożyć krążek jutro? Czyli 4 dni za późno? Poczekać do miesiączki i wtedy włożyć? Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić? Jakie są konsekwencje? Oczywiście stosunek odbywa się z zabezpieczeniem, ale co dalej? Pomocy! To dla mnie naprawdę ważne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, założy Pani krążek w 5 dniu cyklu. W takim przypadku zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez pierwszych 7 dni od założenia krążka. Oczywiście może Pani także zaczekać z aplikacją do najbliższej miesiączki, a do tego czasu stosować barierowe metody antykoncepcyjne.