Za późno założony krążek - jaka jest jego skuteczność?

Po 7-dniowej przerwie miałam założyć krążek rano w niedzielę o 6.00, lecz będąc u rodziny zapomniałam i założyłam go w niedzielę wieczorem o 19.00. W sobotę wieczorem uprawiałam seks z mężem i moje pytanie jest następujące: czy jest możliwość, że działanie krążka było osłabione bądź wcale go nie było? Mogę zajść w ciążę z tego powodu, że za późno założyłam kolejny krążek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Różnica w czasie założenia krążka jest mała i sądzę, że w takiej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.

Działanie krążka jest całkowite nawet podczas 7-dniowej przerwy.

Zazwyczaj, jeżeli przerwa przedłuża się i od przyjętego czasu na założenie krążka minie ponad 12 godzin, wtedy powinno się stosować dodatkową formę antykoncepcji, jednak w Pani przypadku do zbliżenia doszło przed rozpoczęciem nowego cyklu.

Mimo rozpoczęcia nowego cyklu z opóźnieniem całkowita ochrona powraca w ciągu 7 dni.

Pozdrawiam!