Zabieg ginekologiczny a usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Witam Moja siostra przeszła zabieg ginekologiczny (usunięcia macicy )i przy okazji usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej brzucha.Bardzo proszę powiedzieć czy powinna nosić pas, jeśli tak to jaki i przez jaki okres,i jaki powinien być rozmiar. Siostra przebywa jeszcze w szpitalu -dopiero 2 doba po operacji i kiedy powinna założyć pas.Bardzo dziękuję

Proszę zadać te pytania operatorowi!!! Ja nie znam zakresu , przebiegu , efektu końcowego operacji , ani typu budowy pacjentki - nie mogę więc odpowiedzieć!! zż