Zabieg ginekologiczny wskutek zakażenia a ryzyko bezpłodności

w 2013 roku miałam zabieg na oddziale ginekologiczno-onkologicznym. W tym roku (dokładnie w czewcu) robiłam badania na prawo jazdy. Podczas badania, pani spytala mnie o różne operacje itp. więc jej odpowiedziałam, że miałam zabieg, gdyż miałam zakażenie(ropa w jajowodach). Wtedy kobieta zadała mi pytanie, czy pani wgl będzie mogła mieć dzieci? Chciałam tylko podkreślić, że mam 18 lat i zapytać, czy faktycznie mogę być bezpłodna?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie mogę stwierdzić jaką operacje miała Pani wykonywaną a ma to duży wpływ na Pani rokowanie w zakresie płodności. Na pewno sam zabieg jest już czynnikiem ryzyka lecz nie przesadzą o tym, że nie będzie mogła Pani zajść w ciąże. Pozdrawiam