Zabieg koagulacji małżowin nosowych a ryzyko zakażenia HCV

wita, czy przeprowadzenie zabiegu koagulacji małżowin nosowych jest bezpieczne pod kątem zakażenia hcv, hbc? mam wyznaczony taki zabieg, a jestem hipochondrykiem i boję się placówek szpitalnych. proszę o odpowiedź

Ryzyko infekcji HCV jest takie samo jak przy standartowych kontaktach z innymi procedurami medycznymi.Koagulacja polega na termicznym zniszczeniu tkanek co dodatkowo niszczy czynniki zakaźne.