Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Koagulacja: Pytania do specjalistów

Jak interpretować wynik po konizacji u 34-latki?

Proszę o wyjaśnienie wyniku po konizacji:”zmiany SIL/CIN bardzo rozkegłe,epidermizują głębiej położone cewy gruczołowe, dochodzą do lini cięć (strefy koagulacji)
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Kiedy po zakończeniu leczenia globulkami Macmiror complex 500 mogę udać się na usunięcie nadżerki poprzez koagulację chemiczną?

Jak szybko po zakończeniu leczenia globulkami macmiror complex 500 mogę udać się na usunięcie nadżerki poprzez koagulacje chemiczne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Jaką metodę leczenia wybrać?

Witam, otrzymałam wynik badania histopatolicznego :ektopia gruczołowa w stanie epidermizacji bez dysplazji i infekcji wirusowej, wcześniej wynik cytologii : nie stwierdzono zmian srodnablonlowych i procesu złośliwego, inne zmiany nienowotorowe (odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa... Witam, otrzymałam wynik badania histopatolicznego :ektopia gruczołowa w stanie epidermizacji bez dysplazji i infekcji wirusowej, wcześniej wynik cytologii : nie stwierdzono zmian srodnablonlowych i procesu złośliwego, inne zmiany nienowotorowe (odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa regeneracja), pani ginekolog zaproponowała metodę leczenia koagulacje chemiczna, nie wiem która metodę wybrać
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak mogę usunąć te naczynka?

MAM BIELACTWO I POPĘKANE NACZYNKA NA DEKOLCIE I BRZUCHU.CZY MOGĘ JE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB USUNĄĆ? DLACZEGO METODA KOAGULACJI JEST PRZECIWSKAZANA?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Jak interpretować wynik histopatologiczny po konizacji?

Witam poproszę o interpretację wyniku histopatologicznego po konizacji. Stożek silnie skoagulowany. Ogniskowa dysplazja dużego stopnia nabłonka płaskiego /CIN3/ w obrębie infekcji HPV. Granice koagulacji tkanek miejscami przechodzą w bezpośrednim sąsiedztwie zmian dysplatycznych./margines nabłonka normatypowego bardzo wąski. Co oznacza ten wynik? Czy będę musiała mieć powtórzony zabieg konizacji? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak leczyć krwotoki po koagulacji nosa?

Latem poprzedniego roku byłem na koagulacji nosa ( Laryngolog stwierdził mikro urazy). Problem w tym że o ile przed zabiegiem krwotoki były jeszcze w miarę znośne to po zabiegu nasiliły się tzn. nie ich częstotliwość występowania ale obfitość krwotoków (powoli... Latem poprzedniego roku byłem na koagulacji nosa ( Laryngolog stwierdził mikro urazy). Problem w tym że o ile przed zabiegiem krwotoki były jeszcze w miarę znośne to po zabiegu nasiliły się tzn. nie ich częstotliwość występowania ale obfitość krwotoków (powoli nie jest to nawijmy to -kapanie z nosa). Czy istnieją inne skuteczne metody leczenia tej dolegliwości. A wiem że wiele osób powtarza koagulację z x razy i niewiele to daje. Dodam że nie choruję na nic a ciśnienie mam w normie. Jem również owoce i produkty z zawartością witaminy C i K. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Sawicki
Dr n. med. Piotr Sawicki

Na czym polega koagulacja małżowin nosowych?

W czerwcu 2016 r miała prostowaną przegrodę nosową ze względu na powracające ostre przewlekłe zapalenie zatok. Przy ostatniej wizycie laryngolog wystawił mi skierowanie na koagulacje małżowin nosowych ze względu na przerost małżowiny po prawej stronie gdzie przy prostowaniu po... W czerwcu 2016 r miała prostowaną przegrodę nosową ze względu na powracające ostre przewlekłe zapalenie zatok. Przy ostatniej wizycie laryngolog wystawił mi skierowanie na koagulacje małżowin nosowych ze względu na przerost małżowiny po prawej stronie gdzie przy prostowaniu po prawej stronie miałam tylko udrażnianą dziurkę. Na czym polega koagulacja, jak jest wykonywana? Czy długo trzeba będzie przebywać na oddziale laryngologii?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Czy po koagulacji nosa może boleć głowa?

Moj maz mial robiona koagulacje nosa i teraz caly czas boli go glowa,pod okiem i ma uczucie bòlu zeba. Czy moze to byc od tego zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego z lewej strony ciężej mi się oddycha przez nos?

Zmagam się z problemem laryngologicznym od jakiegoś czasu. Od jakichś 2 lat odczuwam, że z lewej strony ciężej mi się oddycha przez nos. Byłam już u kilku laryngologów i powiedzieli, że przegroda nie jest na tyle skrzywiona by robić... Zmagam się z problemem laryngologicznym od jakiegoś czasu. Od jakichś 2 lat odczuwam, że z lewej strony ciężej mi się oddycha przez nos. Byłam już u kilku laryngologów i powiedzieli, że przegroda nie jest na tyle skrzywiona by robić zabieg prostowania nosa. Ostatnio coraz bardziej mi to jednak dokucza. Kilka miesięcy temu miałam robiony zabieg koagulacji elektrycznej nosa. Myślałam, ze mi to pomoże. Jednak pomogło na krótko. Nadal zatyka mi nos, gdy się położę. W ciągu dnia mam uczucie że nos z lewej strony jest prawie zatkany. Jednak od wczoraj gdy próbuję wydmuchać nos z lewej strony jest taki dziwny dźwięk i im mocniej dmucham, tym bardziej mnie boli w nosie i w głowie. Nie wiem, gdzie teraz się udać. Boję się operacji pod narkozą. Może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji. Mieszkam w małej miejscowości i ciężko mi jest zasięgnąć porady jakiegoś dobrego specjalisty. Proszę mi pomóc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jaka jest interpretacja wyników badania histopatologicznego po zabiegu konizacji szyjki macicy?

Proszę o interpretację wyników badania histopatologicznego po zabiegu konizacji szyjki macicy: Stożek szyjki macicy, pokryty w większości przekrojów normatypowym nabłonkiem płaskim. W jednym znaleziono ognisko dysplazji małego stopnia nabłonka płaskiego w rejonie infekcji HPV (CIN1) Linia koagulacji tkanek w tym przekroju przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie nabłonka dysplastycznego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy korekta laserowa jest dobrym rozwiązaniem?

Dzień dobry Zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie siatkówki obwodowej OP.- odklejanie się siatkówki OP, astygmatyz oraz wadę wzroku -0.8 OL -3.75 OP- wada wzroku stabilna. Po konsultacji z lekarzem okulistą zalecił odklejającą się siatkówkę pozostawić do obserwacji- następna wizyta za pół... Dzień dobry Zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie siatkówki obwodowej OP.- odklejanie się siatkówki OP, astygmatyz oraz wadę wzroku -0.8 OL -3.75 OP- wada wzroku stabilna. Po konsultacji z lekarzem okulistą zalecił odklejającą się siatkówkę pozostawić do obserwacji- następna wizyta za pół roku. Następnie odbyłam kwalifikację do zabiegu laserowej korekty wady wzroku- zakwalifikowana z uprzednią koniecznością koagulacji siatkówki w terminie 3tyg. przed zabiegiem. Czy korekta laserowa wady wzroku jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadku czy lepiej pozostawić wadę wzroku bez koagulacji siatkówki do obserwacji? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę mieć koagulację?

Jestem w 33 tygodniu ciąży, mam wysoką krótkowzroczność. Okulista zbadał dno oka i powiedział że nie ma wskazań do cesarskiego cięcia, chociaż występuje w jedynym oku pojedyńcze zwyrodnienie. Stan wzroku nie powinien się pogorszyć przy porodzie siłami natury,... Jestem w 33 tygodniu ciąży, mam wysoką krótkowzroczność. Okulista zbadał dno oka i powiedział że nie ma wskazań do cesarskiego cięcia, chociaż występuje w jedynym oku pojedyńcze zwyrodnienie. Stan wzroku nie powinien się pogorszyć przy porodzie siłami natury, ale lekarz skierował mnie na koagulacje laserem. Pytanie brzmi czy jeżeli przejdę koagulację a mój poród zacznie się przedwcześnie, czy będę mogła rodzić siłami natury jeżeli nie minie miesiąc od zabiegu? Generalnie czy nie jest za późno na koagulacje?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ten zabieg mógł zniszczyć śluzówkę nosa?

Witam prosze o pomoc.Moj 10 letni syn zmaga sie ze slabymi naczyniami krwionosnymi nosa.Zaczelo sie 3 lata temu dostal krwotok na lekcji.Potem miewal krwotoki jak sie spocil ,po wysilku fizycznym lub jak ktos go niechcacy tracil w nos lub... Witam prosze o pomoc.Moj 10 letni syn zmaga sie ze slabymi naczyniami krwionosnymi nosa.Zaczelo sie 3 lata temu dostal krwotok na lekcji.Potem miewal krwotoki jak sie spocil ,po wysilku fizycznym lub jak ktos go niechcacy tracil w nos lub samoistnie nie wiem itp.Wtedy to zrobilam badania krwi okazalo sie ok.Lartyngolog przepisal emofix,wit c i nawilzanie nosa.Funkcjonowalismy,uwazalismy,ograniczylismy wysilek.Codziennie czyscialam delikatnie nos zwlaszcza przy katarze bo smarkanie odpadalo.Zrobilysmy zabieg koagulacji nosa,zeby mogl bardziej funkcjonowac.Polepszylo sie.Stosowalam tez rinipanteine.Bywalo,ze cos przelykal jakby mu splywalo po garde,pokaszliwal.Zrobilam badanie zatok wszystko ok tylkookazalo sie ,ze ma krzywa przegrode nosa.Nie wiem czy genetycznie czy w szkole gdzies sie uderzyl.Ogolnie nie krwawil ale czasami w nosue byla krwe i strupy nieciekawie.Podcza kontroli przed samym rozpoczecem roku szkonego bylam na kontoli ,namowil mnie lekarz na kriochirurgie,ze to zabieg bezpieczny dobrze rokujacy. Po zabiegu wiadomo nie ruszac strupow ,masc stosowac larimax,nawilzac solik w spreju ,wit cerutin.Ale....Minal miesiac my dalej sie meczymy po zabiegu jest gorzej niz bylo przed jestem zalamana.Sluzowka przekrwiona,ciagle strupy z krwia ,wysycha nie da sie tego zostawiic bo jakos musi oddychac.Myslalam ,ze to okres regeneracji sluzowki ale sie martwie.Widze roznice jak wyglada slusowka po zabiegu a przed bo nie od dzis zagladam do nosa i sie nim zajmuje. Czy zabieg kriochirurgi mogl znszczyc blony sluzowki nosa ,czy to byla bledna dezycja na ktora sie zgodzilam???Czy zabieg kriochirurgi w tym przypadku mogl przyniesc szkode mojemu dziecku??Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czerwone plamy na policzkach po zamykaniu naczynek laserem

Tydzień temu zamykałam naczynka laserem metodą koagulacji , efekt jest lecz mam nadal czerwone plamy na policzkach czy muszę jeszcze raz iść pod laser z rumieniem?
odpowiada 3 ekspertów:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Mgr Justyna Sobczyńska
Mgr Justyna Sobczyńska

Co oznacza katar po koagulacji małżowin nosowych?

Witam. 5 dni temu mialam wykonany zabieg koagulacji malzowin nosowych. Od 2 dni mam katar z zolto-zielona wydzielina I zatkana zatoke. Czy jest to normalna reakcja po zabiegu? Pozdrawiam .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy zabieg koagulacji rzeczywiście był potrzebny?

Mam pytanie odnośnie zabiegu koagulacji. Z tego co czytałem na temat tego zabiegu to wykonuje się go w przypadkach krwawienia z nosa. Mój problem dotyczy zupełnie czegoś innego. Mianowicie mam zatkane uszy, prawdopodobne zebrały się płyny. Lekarz laryngolog... Mam pytanie odnośnie zabiegu koagulacji. Z tego co czytałem na temat tego zabiegu to wykonuje się go w przypadkach krwawienia z nosa. Mój problem dotyczy zupełnie czegoś innego. Mianowicie mam zatkane uszy, prawdopodobne zebrały się płyny. Lekarz laryngolog wykonał mi zabieg koagulacji nie wiem w jakm celu, gdyż nie miałem nigdy krwawienia z nosa. I w celu udrożnienia zalecił mi stosowanie otoventu, ale dopiero po trzech dniach od zabiegu. W związku z tym mam pytanie po co był ten zabieg i dlaczego dopiero stosowanie otoventu po 3 dniach od zabiegu. A i jeszcze jedno pytanie czy otovent też się sprawdza u dorosłych, bo czytałem, że stosują głównie u dzieci.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy błona śluzowa po zabiegu koagulacji naczynka na przegrodzie nosowej odbuduje się?

Dzień dobry, 5 dni temu miałam robioną koagulację naczynka na przegrodzie nosowej.Przylożono mi na chwilę posmarowny czymś wacik i tak lekko pieklo.Podczas tego zabiegu pani doktor "skapnęło" z tego patyczka i ulecialo po przegrodzie na sam doł.Strupki już odpadły,ale nadal... Dzień dobry, 5 dni temu miałam robioną koagulację naczynka na przegrodzie nosowej.Przylożono mi na chwilę posmarowny czymś wacik i tak lekko pieklo.Podczas tego zabiegu pani doktor "skapnęło" z tego patyczka i ulecialo po przegrodzie na sam doł.Strupki już odpadły,ale nadal nie mogę tą dziurką oddychać.Nadal smaruję maścią emofix.Czasem się otworzy ale dosłownie na milimetr. Czy błona śluzowa po takim zabiegu się odbuduje? Jak tak to ile to potrwa?Czy w tej błonie będą nowe naczynka krwionośne?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Robert Jan Chmielewski

Jaka może być przyczyna pojawiania się krwi w wydzielinie z nosa?

Podczas przeziebienia Mam katar z krwia Ale tylko z jednej dziurki. Wczesniej kilka lat temu wlasnie w tej dziurce lekarz robil mi koagulacje. Czy mozliwe ze trzeba to powtozyc ? Mam tez chore zatoki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Jak leczyć ból podczas wzrostu zęba u dorosłego?

Witam. Od trzech lat wyrasta mi ósemka, ale jest w połowie przykryta dziaslem. Miałam zleconą koagulację, ale niestety w tym miejscu przebiega nerw i chirurg mi odmówił. Od 3 dni mam spuchnięte i bolące dziąsło w okolicy ósemki, ten stan... Witam. Od trzech lat wyrasta mi ósemka, ale jest w połowie przykryta dziaslem. Miałam zleconą koagulację, ale niestety w tym miejscu przebiega nerw i chirurg mi odmówił. Od 3 dni mam spuchnięte i bolące dziąsło w okolicy ósemki, ten stan zapalny przeszedł na migdał (odczucie jakbym miała anginę), dodatkowo szczękościsk. Wizytę u stomatologa mam zaplanowana za 3 dni, bo nie mogę wcześniej zorganizować opieki dla małego dziecka. Teraz zażywam ketonal 50 na zmianę z ibupromem max i płuczę szałwią. Czy mogę jeszcze w jakiś sposób złagodzić bol?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co znaczy wynik APTT i brak koagulacji?

witam mam APTT brak koagulacji sek 26,0 43,0 chce sie dowiedziec co to oznacza dziekuje i pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Katarzyna Mudel
Lek. Katarzyna Mudel
Lek. Agata Selwa
Lek. Agata Selwa
Patronaty