Zabieg repozycji palca u dłoni

Na zym polega dokładnie zabieg repozycji palca u dłoni ? ( najmniejszy pale prawej dłoni). Chciałam prosić o informacje szczegółowe od początku do samego konca.

Aleksander Ropielewski

Zabieg polega na osteotomii (wycięcie fragmentu kości), ustabilizowaniu złamania w płaszczyźnie jak najbardziej anatomicznej i zaopatrzeniu przy pomocy płytki lub szyny.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Repozycja czyli nastawienie, moz8 być zamknięte czyli bez cięcia skóry lub otwarte, potem trzeba pewnie zespolic odlamy kości