Zabieg usunięcia migdała u dziecka

Witam, mój syn ( 8 lat ) we wrześniu tego roku przeszedł zabieg usunięcia migdała ( za nosem ). Miał lekki krwotok i lekarz wstawił mu sączkę w nos. Po wyjęciu sączki płatek nosa był fioletowy a obecnie dziurka się zmniejszyła i jest widoczna różnica między wielkością jednej a drugiej. Boję sie,że się zarośnie. Byłam u lekarza, który robił zabieg na kontroli by mu to pokazać,sam nie wiedział dlaczego tak się zrobiło.Bardzo proszę o porade. Z góry dziękuje.

Witam serdecznie. Nie mam możliwości pomóc w tej sytuacji. Nie można wykluczyć takiej możliwości, choć są to pojedyncze przypadku. Konieczna jest ponowna kontrola u otolaryngologa.

Trzeba w tej sytuacji na pewno być pod stałą kontrolą laryngologiczną. Laryngolog musi obserwować stan drożności przewodów nosowych. W przypadku ich zarastania zapewne konieczny będzie zabieg. W tej sprawie musi wypowiedzieć się po bezpośrednim badaniu prowadzący laryngolog.