Zabieg usunięcia zespolenia popręgiem Webera

Doznałem zwichnięcia więzozrostu barkowo-obojczykowego III stopnia. Zastosowano u mnie zespolenie popręgiem Webera za pomocą 2 drutów Kirschnera oraz metalowej pętli. Ponieważ minął rok czasu od założenia zespolenia, nadszedł moment aby je usunąć, stąd proszę o informację jak wygląda ten zabieg: 1) jak długo może trwać; 2) czy wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym; 3) czy konieczne jest zrobienie dużego nacięcia aby wyciągnąć druty. Z góry dziękuję

Nie jest to długi zabieg ani nie potrzebne jest duże nacięcie - podstawą jest usunięcie drutów i to warunkuje o długości cięcia. Znieczulenie niekoniecznie ogólne.