Zabieg usunięcia żylaków z prawej nogi

Witam Za tydzień tzn 16 stycznia mam zabieg usunięcia żylaków z prawej nogi. 2 miesiące temu zrobiłem badanie krwi na poziom przeciwciał HBS i wynik wyszedł 17. czyli jest to niski poziom odporności czy wystarczający do odbycia zabiegu?

Wynik nie zabezpiecza Pana w pełni przed zakażeniem wirusem HBV. W przypadku takiego wyniku zaleca się przypominającą dawkę szczepionki i po około 2 tygodniach od podania szcepionki powinno wystąpić pełne uodpornienie.

W myśl obowiązujących przepisów Pacjent, który zakończył kilka lat temu 3-dawkowy schemat szczepienia przeciwko WZW typu B i obecnie oznaczone stężenie przeciwciał wynosi 15 mIU/ml, nie wymaga podawania dawek przypominających szczepionki.
W Pana przypadku poziom przeciwciał HBS jest wystarczający do wykonania zabiegu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

"Obecnie za pacjenta uodpornionego przeciwko WZW typu B uważa się osobę, która została prawidłowo, kompletnie zaszczepiona oraz u której stwierdzono przeciwciała anty-HBs, bez względu na ich stężenie. Dzięki pamięci komórkowej, nawet u pacjentów z małym stężeniem przeciwciał anty-HBs, dochodzi do szybkiej reakcji układu immunologicznego i wytwarzania przeciwciał po ponownym kontakcie z antygenem HBs. Wyjątek stanowią pacjenci przewlekle chorzy, zwłaszcza z zaburzeniami odporności - w tym przypadku powinniśmy utrzymywać stężenie anty-HBs ≥10 mIU/ml. "

Pozdrawiam