Zabieg usunięcie polipa z jamy macicy i upławy

W dniu 2 grudnia (wtorek) mam zaplanowany zabieg usunięcia polipa z jamy macicy - histersopia. Lada dzień powinnam dostać miesiączkę ale nie wiem czy zakończy się do wtorku. Dodatkowo mam silne swędzenie i upławy. Zrobiłam dziś badanie czystości pochwalić i wynik będzie w poniedziałek. Czy zabieg powinien być wykonany w tych okolicznościach? Czy lepiej nie? Dziękuję za poradę. M

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednia kwalifikacja do zabiegu jest możliwa tylko i wyłącznie podczas bezpośredniego badania pacjentki. Jeżeli lekarz zdecyduje, że konieczne jest przełożenie zabiegu na pewno wszystko dokładnie wyjaśni.