Zabieg usuwania żołądka

proszę o tłumaczenie wyniku histop. z wycinka żołądka(zmiana koło odźwiernika) : hyperplasia foveolaris, regeneratio epithelii mucosae partis pyloricae et dysplasia epithelii gradus minoris. (gastric low grade intraepithelial neoplasia WHO2010) Fibrosis focalis laminae propriae mucosae. H.pyroli - . jakie są rokowania (mama zmarła na raka żołądka-70 lat) Lekarz prowadzący skłania się do usunięcia całego żołądka lub endoskopowej mukozektomii Czy to już rak ? zmienić lek.? )

Witam serdecznie. Nie jest to na obecną chwilę nowotwór, jednak zmiana taka może predysponować do rozwoju w przyszłości raka. Warto rozważyć zaproponowany zabieg. W takiej sytuacji mukozektomia to minimum co należy zrobić.